• czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna2.jpg
  • odra.jpg
Start
czwartek, 21 lutego 2019
SZKOŁA PODSTAWOWA W BRZEGU GŁOGOWSKIM MA SWÓJ SZTANDAR I PATRONA Drukuj
czwartek, 10 maja 2018
altTego dnia byliśmy świadkami przepięknej uroczystości…
9 maja 2018 roku odbyła się uroczystość nadania imienia świętego Floriana Szkole Podstawowej w Brzegu Głogowskim. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Bożego Ciała w Brzegu Głogowskim, w czasie której został poświęcony sztandar. Odtąd będzie on pełnił funkcję reprezentacyjną oraz wyrażał najważniejsze zasady i wartości szkolnej społeczności. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczył Biskup Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej Tadeusz Lityński a także ks. kanonik Zbigniew Walaszek, ks. kanonik Edward Białas, ks. kanonik Ryszard Kolano i ks. kanonik Stanisław Czerwiński.

Po uroczystej Mszy, przy akompaniamencie Orkiestry Huty Miedzi Głogów w asyście wielu pocztów sztandarowych społeczność szkolna oraz goście przemaszerowali do szkoły, gdzie odbyła się uroczystość nadania imienia i przekazania sztandaru.

W uroczystości udział wzięli licznie przybyło wielu gości, władze gminy, radni, sołtysi, dyrektorzy gminnych jednostek, strażacy, uczniowie wraz z rodzicami, jej absolwenci, grono pedagogiczne oraz mieszkańcy naszej społeczności.

Po przywitaniu gości głos zabrała Pani Katarzyna Kraus - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim, która mówiłaJesteśmy świadkami historycznego wydarzenia jakim jest nadanie szkole imienia, a przekazanie sztandaru staje się dodatkowym uhonorowaniem wartości, tradycji i historii tej szkoły, która w dalszych słowach zaprezentowała historię Szkoły oraz postać jej nowego patrona - Świętego Floriana oraz powiązania zawodów, którym patronuje św. Florian z dzisiejszą szkołą.

Po odczytaniu przez Panią Beatę Stachak - Przewodniczącą Rady Gminy Żukowice, uchwały Rady Gminy dotyczącej nadania imienia nastąpiła ceremonia przekazania sztandaru. Po prezentacji sztandaru wszystkim zgromadzonym uczniowie szkoły złożyli ślubowanie. 

Była to niezwykle ważna chwila dla całej szkolnej społeczności.
Następnie głos zabrali dostojni goście. Głos zabrał również Wójt Gminy Krzysztof Wołoszyn, który w swoim wystąpieniu podkreślił istotę placówki. Zaznaczył również, iż to ludzie stanowią jej największą wartość  - dyrektorzy szkoły, nauczyciele, wychowawcy, dzieci i rodzice dzięki którym ta szkoła istnieje. Wójt Gminy podkreślił jak ważna decyzja podjęta została rok temu przez władze gminy. Była to decyzja, która stała się przełomowa dla przyszłości tej szkoły - kompleksowy remont naszych placówek, w tym remont Szkoły w Brzegu Głogowskim. Wartość łączna tego zadania to ponad 5 mln zł. To największa w historii tej gminy inwestycja. - Jeszcze rok temu ten budynek wyglądał bardzo źle, dziś to obiekt na miarę XXI wieku. Myślę że dziś coraz mniej z nas pamięta jak ona wyglądała jeszcze rok temu. Bo to już historia. O ile przyjemniej patrzy się na tę szkołę i warunki w jakich przyszło uczyć się naszym dzieciom nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Tą decyzją zmieniliśmy wiele. Tą decyzją pozwoliliśmy tej szkole na nowe inicjatywy, na nowe otwarcie. I dziś jesteśmy świadkiem nowego otwarcia. Wójt Gminy podziękował również wszystkim pomysłodawcom tej inicjatywy oraz podziękował wszystkim którzy włączyli się w organizację tej uroczystości, która dziś przechodzi do kronik historii.

Na zakończenie uroczystości goście obejrzeli występ artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły, a następnie zaproszono wszystkich na przepyszny poczęstunek. Na placu za szkołą Strażacy z jednostek OSP z Gminy Żukowice zaprezentowali pokaz sprzętu strażackiego oraz swoje umiejętności.

Galeria zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej. Film udostępniony dzięki uprzejmości Glogów.Info.pl
 

 
 
Top! Do góry