• rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
Start
piątek, 20 września 2019
KAMPANIA ADOPCYJNA „PRZYGARNIJ PSA” Drukuj
poniedziałek, 09 kwietnia 2018
altWójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn informuje, że w związku z przyjęciem przez Radę Gminy Żukowice Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Żukowice w 2018 roku ruszyła kampania adopcyjna pn. „Przygarnij Psa”. Celem tego działania jest idea mająca na celu jak najszybsze znalezienie domu dla zwierzęcia, po jego umieszczeniu w schronisku. Program został pozytywnie zaopiniowany przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Głogowie, organizacje społeczne, których statutowym celem jest ochrona zwierząt oraz koła łowieckie, działające na terenie gminy Żukowice.

Kampania to inicjatywa mająca na celu promocję adopcji zwierząt ze schroniska. Poprzez akcję chcemy ograniczyć problem związany z bezdomnością zwierząt. W ramach kampanii, osoba która adoptuje psa odłowionego z terenu Naszej gminy, otrzyma jednorazowo zwrot części kosztów jego utrzymania w wysokości do 550 zł.

Obecnie psy odłowione z naszego terenu są umieszczone w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wróblinie Głogowskim. Nowy właściciel psa będzie miał 6 miesięcy na realizację rekompensaty od dnia podpisania umowy z Gminą Żukowice i przedstawienie faktur za zakup m.in. karmy, akcesoriów lub wykonaniu zabiegów weterynaryjnych przeznaczonych wyłącznie dla adoptowanego zwierzęcia.

Więcej informacji pod nr tel. 076 831 42 41 wew. 40.

- Zarządzenie Nr 15/2018
 
Top! Do góry