• odra.jpg
  • czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna1.jpg
  • chaber.jpg
Start
piątek, 22 marca 2019
PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO: „BEZPIECZNI W SIECI” Drukuj
poniedziałek, 12 marca 2018
alt7 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pt.: „Bezpieczni w Sieci”.

Celem projektu było podniesienie wśród uczniów poziomu wiedzy na temat zagrożeń i zasad bezpiecznego korzystania z internetu.

Uczniowie klas IV – VII zostali podzieleni na zespoły pedagogów, plastyków, aktorów/dziennikarzy i 2 – osobowe zespoły do udziału w quizie wiedzy. Na lekcjach informatyki uczniowie wybrani do zespołów pedagogów przygotowali pogadanki, plastycy wykonali plakaty, a zespoły aktorów/dziennikarzy scenki i wywiady, na temat zagrożeń i zasad korzystania z Sieci. Każdy z zespołów zaprezentował swoje zadanie na forum szkoły, a na koniec przedstawiciele klas sprawdzili swoją wiedzę w quizie. W trakcie podsumowania przypomniane zostały pojęcia: cyberprzemoc, hejt, szkodliwe treści, ponieważ tegoroczny DBI odbywał się pod hasłem „Tworzymy kulturę w Sieci”. Aby unaocznić uczniom te pojęcia zaprezentowane zostały filmy z programu „3…2…1…Internet” oraz kreskówki „Owce w Sieci”.

Galeria zdjęć

 
 
Top! Do góry