• rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
  • chaber.jpg
Start
piątek, 22 marca 2019
PREZENTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ŚW. FLORIANA W BRZEGU GŁOGOWSKIM Drukuj
czwartek, 21 grudnia 2017
altSzkoła Podstawowa im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim przystąpiła do projektu „Zaprogramuj przyszłość” organizowanego przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania, związanego z nauką programowania. Trzej nauczyciele odbyli kurs przygotowujący do realizacji zajęć w kl. I – III, otrzymując po tablecie jako pomoc do rozwijania kompetencji cyfrowych. Szkoła wyposażona została w trzy roboty wraz z tabletami do ich obsługi, zestaw mechatroniczny i matę edukacyjną do programowania off-line.
Każdy z nauczycieli, na podstawie otrzymanych scenariuszy, przeprowadzi z klasą po 30 godzin dydaktycznych zajęć, w czasie których uczniowie będą wdrażani w tajniki programowania. Założeniem zajęć jest działanie, używanie i realizowanie pomysłów, tak więc dzieci będą się bawiły, dzieliły wiedzą i pomysłami i współpracowały w realizacji zadań.

W dniu 19 grudnia 2017 r. zakończone zostały dostawy sprzętu do szkoły. Po przerwie świątecznej planowane są pierwsze zajęcia, w których mogą wziąć udział wszyscy uczniowie klas I – III.

Po wstępnej prezentacji sprzętu widzimy, jak wielkie jest zainteresowanie uczniów. Liczymy, że realizacja projektu „Zaprogramuj przyszłość” będzie wartościową formą nauki logicznego myślenia, rozwijania kreatywności oraz efektywnej, twórczej pracy grupowej. 

Galeria zdjęć
 
 
Top! Do góry