• rzepak.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna2.jpg
  • odra.jpg
  • czerna1.jpg
Start
czwartek, 21 lutego 2019
PODSUMOWANIE MIĘDZYPRZEDMIOTOWEGO PROJEKTU PROFILAKTYCZNEGO PT.: „UŻYWKI SZKODZĄ ZDROWIU” Drukuj
czwartek, 21 grudnia 2017
alt19.12.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Św. Floriana w Brzegu Głogowskim odbyło się podsumowanie międzyprzedmiotowego projektu profilaktycznego pt.: „Używki szkodzą zdrowiu”. Celem projektu było podniesienie wśród uczniów poziomu wiedzy o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających z używania substancji uzależniających.

Uczniowie klas I – III obejrzeli  prezentację multimedialną i wysłuchali pogadanki na temat „Używki szkodzą zdrowiu” oraz wykonali: prace plastyczne pt. „ Znak zakazu – palenie szkodzi zdrowiu”, ulotki o szkodliwości palenia tytoniu, napisali listy do Rodziców informujące o wpływie używek na organizm i powodach, dla których warto zerwać z  niezdrowymi nałogami.

Uczniowie klas IV – VII podzieleni na zespoły wykładowców, informatyków, plastyków i naukowców przeprowadzili lekcje wychowawcze, wykonali oraz zaprezentowali na forum szkoły prace plastyczne i prezentacje multimedialne na temat szkodliwości palenia tytoniu (kl. IV), picia alkoholu (kl. V), zażywania dopalaczy i narkotyków (kl. VI i VII) oraz wzięli udział w konkursie wiedzy.

Wszyscy bardzo się starali ponieważ na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody ufundowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii. 

Galeria zdjęć
 
 
Top! Do góry