• odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • chaber.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
Start
piątek, 22 marca 2019
WYCIECZKA EKOLOGICZNA UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NIELUBI. Drukuj
poniedziałek, 18 grudnia 2017
alt13.12.2017 r. uczniowie klas: IV i V SP w Nielubi, wzięli udział w ekologicznej wycieczce do Parku Krajobrazowego Doliny Bobry, ufundowanej przez Urząd Gminy Żukowice.

Wędrówkę, pod czujnym okiem przewodnika dzieci rozpoczęły na Wzgórzu Krzywoustego, gdzie poznali historię powstania  Jeleniej Góry. Następnie przeszli doliną rzeczną Bobrowy Jar, powstałej dzięki erozji wgłębnej rzeki. Kolejnym przystankiem wycieczki było „Cudowne Źródełko”, gdzie jak głosi legenda picie wody to  próba na prawdomówność. Uczniowie obejrzeli również i poznali rolę obiektów hydrotechnicznych na rzece Bóbr (Zapora w Siedlęcinie).
Po dwugodzinnej wędrówce dzieci odpoczęły w przepięknym schronisku „Perła Zachodu” nad jeziorem Modrym. Tu czekała na nich garść informacji na temat przyrody i historii PKDB oraz zasad działania elektrowni wodnej.

Uczniowie wędrówkę zakończyli w Wieży Książęcej w Siedlęcinie, jednym z najważniejszych zabytków średniowiecznych w Polsce, z unikatowymi na skalę europejską malowidłami ściennymi. Trochę zmęczeni, ale z głowami pełnymi wrażeń i nowych wiadomości, turyści obejrzeli jeszcze zaporę wodną w Pilchowicach i zadowoleni wrócili do domu.

Galeria zdjeć
 
Top! Do góry