• chaber.jpg
  • odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
Start
piątek, 22 marca 2019
SPOTKANIE OPŁATKOWE W GMINIE ŻUKOWICE Drukuj
poniedziałek, 11 grudnia 2017
 
altW dniu 10 grudnia 2017 r. Wójt Gminy Żukowice wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żukowicach z siedzibą w Nielubi we współpracy z Gminną Biblioteką w Nielubi zorganizował imprezę integracyjną pn. „SPOTKANIE OPŁATKOWE” dla osób niepełnosprawnych, samotnych i najstarszych mieszkańców Gminy Żukowice. Spotkanie odbyło się Sali Wiejskiej w Nielubi, w której brało udział około 200 osób.
Na Nasze spotkanie przybyli wyjątkowi goście tj. Pani Ewa Drozd- poseł na sejm RP, Pan Jeremi Hołownia - członek Zarządu Powiatu Głogowskiego – którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia wręczając drobne upominki na ręce Pana Wójta Krzysztofa Wołoszyna.
Obrzędu opłatkowego dokonał proboszcz Parafii Św. Jakuba w Jakubowie - ks. kanonik Stanisław Czerwiński wspólnie z Proboszczem Parafii pw. Bożego Ciała w Brzegu Głogowskim -  ks. kanonikiem Edwardem Białasem oraz ks. kanonikiem Ryszardem Kolano – proboszczem Parafii pw. Jana Chrzciciela w Kurowie Wielkim. Po czym wszyscy tradycyjnie składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.

Nasze Spotkanie Opłatkowe uświetniły:

- Jasełka przygotowane przez uczniów z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Nielubi, które w tym roku wystąpiły z rodzicami,
- występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim,
- występy Zespołu Brzegowiacy z Brzegu Głogowskiego,
-  występy Zespołu „Chaber” z Nielubi.
„SPOTKANIE OPŁATKOWE” jest kontynuacją imprezy „Dar serca osobom starszym i niepełnosprawnym w środowisku lokalnym” od 2002 roku a więc w tym roku spotkaliśmy się 15 rok z kolei.

Podczas w/w spotkania podano wigilijne potrawy m.in. barszcz czerwony z uszkami, pierogi, krokiety, rybę po grecku, ciasta, owoce i inne. Uczestnikom Spotkania Opłatkowego zapewniono transport.

Zorganizowanie całej imprezy było możliwe dzięki dofinansowaniu z Powiatu Głogowskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, gdzie realizatorem zadania jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie.
SERDECZNE PODZIĘKOWANIA kierujemy do wszystkich osób, które zaoferowały swoją pomoc w przygotowaniach do w/w imprezy.

Galeria zdjęć

 
 
Top! Do góry