• czerna2.jpg
  • chaber.jpg
  • odra.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna1.jpg
Start
piątek, 22 marca 2019
SPOTKANIE CZYTELNICZE DLA DZIADKÓW I WNUCZĄT Drukuj
poniedziałek, 11 grudnia 2017
alt7 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim w mikołajkowej atmosferze mile spędzili czas dziadkowie i ich wnuczęta. Większość seniorów miała okazję zobaczyć nowe oblicze szkoły po remoncie, które bardzo się wszystkim spodobało. Zazwyczaj dziadkowie czytają książki wnukom, ale tym razem odwróciły się role, gdyż wnuczki wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, czytając piękne opowiadanie o magii świąt i jego zwyczajach. Po spotkaniu z książką wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie uczennice z klasy VII poprowadziły ćwiczenia gimnastyczne i pląs przy muzyce, a seniorzy zabawę ruchową „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Następnie uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztatach plastycznych poprowadzonych przez Panią Ratowską. Z wełny i ozdobnych dodatków powstały piękne, mikołajkowe czapeczki.

Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach kodowania, podczas których trzeba było odkodować szyfr, a efektem zmagań okazał się rysunek św. Mikołaja.

Wspólne spotkanie międzypokoleniowe okazało się doskonałą okazją do kształtowania szacunku dla osób starszych, wymiany doświadczeń, poznania zabaw i rozbudzania aktywności fizycznej, artystycznej i muzycznej. Atrakcyjnie spędzony popołudniowy czas z pewnością przyczynił się do integracji pokoleń i zachęcił do spędzania długich, zimowych wieczorów na wspólnym czytaniu nowości wydawniczych wypożyczonych z biblioteki szkolnej oraz wykonywaniu pomysłowych prac plastycznych i technicznych.

Galeria zdjęć

 
 
Top! Do góry