• chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
  • odra.jpg
  • rzepak.jpg
Start
sobota, 15 grudnia 2018
TRWAJĄ LEKCJE PŁYWANIA W RAMACH PROJEKTU „CZAS NA BASEN – CZAS NA ZDROWIE DZIECI W GMINIE ŻUKOWICE Drukuj
piątek, 08 grudnia 2017
altOd września br. dzieci z terenu Gminy Żukowice w ramach zajęć wychowania fizycznego biorą udział w wyjazdach na basen. W tym roku blisko 290 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nielubi oraz Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim uczestniczy w lekcjach pływania organizowanych na basenie „Chrobry” w Głogowie.
 
Jak w ubiegłym roku wyjazdy dzieci będą odbywać się w przez cały rok szkolny 2017/2018. W tym celu utworzono 7 grup wyjazdowych, z czego każda z nich raz w miesiącu będzie miała możliwość odbycia zajęć na basenie. Nauka pływania pod okiem instruktora oraz zabawy w wodzie okazały się wielką frajdą. Ponadto prowadzone zajęcia mają korzystny wpływ na poprawę kondycji fizycznej oraz zdrowotnej dzieci z naszej Gminy.

Wyjazdy na basen odbywają się dzięki darowiźnie pozyskanej przez Gminę Żukowice z Fundacji KGHM Polska Miedź. Wstęp na basen, prowadzenie zajęć przez wykwalifikowanych instruktorów oraz dojazd do Głogowa w kwocie 60 000 zł  w całości finansowane są z pozyskanej darowizny. Podczas wyjazdów opiekę nad dziećmi sprawuje kadra nauczycielska z placówek oświatowych Gminy Żukowice.

Galeria zdjęć
 
 
Top! Do góry