• rzepak.jpg
  • chaber.jpg
  • odra.jpg
  • czerna2.jpg
  • czerna1.jpg
Start
środa, 17 października 2018
„BLIŻEJ WARTOŚCI, CZYLI WSZYSTKO O PRZYJAŹNI W DNIU PLUSZOWEGO MISIA” Drukuj
wtorek, 28 listopada 2017
altW dniu 24 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim  uczniowie klas 0 – VII świętowali Dzień Pluszowego Misia. Każdy przyniósł ulubione maskotki. Podczas ogólnoszkolnego poranka czytelniczego uczniowie wspólnie z Kubusiem Puchatkiem rozmawiali o przyjaźni, czym jest, po czym można poznać, że ktoś jest dla nas bardzo ważny. O tym, co buduje, a co niszczy dobre relacje przyjaciół  opowiedzieli uczniowie z klasy VII, VI i IV. Kubuś Puchatek przedstawił bajkę terapeutyczną, a uczniowie z klasy II i I recytowali wiersz o misiu. Wysłuchane utwory były dla każdego słuchacza okazją do przemyśleń  o znaczeniu przyjaźni oraz o tym, czy zawsze postępujemy wobec innych tak, aby nikogo nie zranić słowem bądź postępowaniem i jak poradzić sobie ze słabościami charakterów.

Podczas przerw uczniowie w grupach wiekowych spotykali się z Kubusiem Puchatkiem. Na sympatyków misiowych pluszaków czekały zajęcia czytelnicze z książką P. Wright „Nowe przygody Kubusia Puchatka” oraz wesołe zabawy, pląsy i zajęcia plastyczne. Podczas spotkań czytelniczych bibliotekarz i pedagog szkolny wyjaśniły uczniom, jak odróżnić dobry i zły dotyk i przekazały wiele rad, w jaki sposób należy zachować ostrożność w kontaktach z innymi oraz jak reagować i z kim rozmawiać o sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu własnemu i innych.

Spotkania czytelnicze z Kubusiem Puchatkiem i pluszowymi przytulankami było okazją do kształcenia pozytywnych wartości i zapobieganiu zagrożeniom związanych ze „złym dotykiem”.

Galeria zdjęć
   
 
 
Top! Do góry