• chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • odra.jpg
  • czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
Start
piątek, 22 czerwca 2018
ZIMOWISKO DLA DZIECI Z MIEJSCOWOŚCI SŁONE I KAMIONA Drukuj
poniedziałek, 27 lutego 2017
altTegoroczne ferie zimowe z pewnością na długo pozostaną w pamięci dla 25 dzieci z miejscowości Słone i Kamiona, które dzięki Fundacji KGHM Polska Miedź spędziły je na zimowisku w kotlinie jeleniogórskiej. Kuracjusze wrócili do domu wypoczęci, pełni energii i werwy do dalszej nauki.

W okresie od 19.02.2017 r. do 26.02.2017 r. dzieci z miejscowości Słone i Kamiona wraz z opiekunami przebywały w malowniczej uzdrowiskowej miejscowości Szklarska Poręba. Organizatorzy zadbali o to, aby uprzyjemnić i uatrakcyjnić dzieciom pobyt na zimowisku.

W programie przewidziano mnóstwo atrakcji m.in.: nauka jazdy na nartach pod fachowym okiem instruktorów, saneczkowanie na okolicznych stokach, nauka pływania, zabawy i ćwiczenia w wodzie (codzienna zabawa w hotelowym Aquaparku), zawody pływackie, turniej gry w kręgle, liczne gry i zabawy, zimowa olimpiada z nagrodami oraz dyskoteki. Ponadto w ramach wyjazdu organizatorzy przygotowali dla dzieci wycieczkę na wodospad Kamieńczyk, na Zamek Czocha, wejście do Muzeum Hauptmanna w Szklarskiej Porębie oraz wyjazd do Aquaparku w Świeradowie Zdroju.  Zmiana klimatu, ruch oraz przebywanie na świeżym powietrzu z pewnością wpłynie pozytywnie na zdrowie i lepsze samopoczucie dzieci z miejscowości Słone i Kamiona.

Zorganizowanie wyjazdu było możliwe dzięki pozyskanym środkom finansowym z Fundacji KGHM Polska Miedź. Całkowity koszt wyjazdu dzieci z gminy Żukowice na „Zimowisko dla dzieci z miejscowości Słone i Kamiona”  wyniósł 50 000,00 zł i w całości został sfinansowany ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź. Serdecznie podziękowania dla Fundacji KGHM.

Pozytywne relacje uczestników i ich uśmiechy na twarzach są potwierdzeniem, że wyjazd był udany.

Galeria zdjęć
 
 
Top! Do góry