• czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna1.jpg
  • chaber.jpg
  • odra.jpg
Start
piątek, 27 kwietnia 2018
ZAKOŃCZYŁA SIĘ KOLEJNA EDYCJA PROJEKTU CZAS NA BASEN - CZAS NA ZDROWIE DZIECI W GMINIE ŻUKOWICE Drukuj
poniedziałek, 26 czerwca 2017
altZakończyła się kolejna edycja projektu  "Czas na basen - czas na zdrowie dzieci w Gminie Żukowice” realizowanego w roku szkolnym 2016-2017. Projektem zostali objęci wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim , którzy wraz z opiekunami raz w miesiącu mieli możliwość korzystania z pływalni Chrobry w Głogowie w ramach zajęć wychowania fizycznego. Organizowane zajęcia spotkały się z pozytywnym odbiorem ze strony uczniów, rodziców, nauczycieli, jak i całej społeczności lokalnej.

Dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź dzieci miały możliwość z systematycznego korzystania z basenu w Głogowie. Była to dla dzieci niesamowita frajda, bowiem na co dzień mają ograniczone możliwości w tym zakresie poprzez utrudniony dojazd oraz koszty z nim związane. Zajęcia na basenie są dla uczniów nie tylko doskonałą formą zabawy oraz uatrakcyjnienia zajęć wychowania fizycznego, ale przede wszystkim wszechstronną nauką pływania. Dzieci chętnie i licznie korzystały z możliwości spędzenia zajęć lekcyjnych poza murami szkoły. Aktywnie uczestniczyły we wszystkich proponowanych formach z entuzjazmem użytkując bogato wyposażony obiekt.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Fundacji KGHM Polskiej Miedzi sprzyja profilaktyce prozdrowotnej najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dzieci pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry miały możliwość nauki prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia w środowisku wodnym.

Pływalnia Chrobry Wellness & SPA z siedzibą w Głogowie została wybrana do realizacji zadań w ramach w/w projektu w wyniku złożenia najkorzystniejszej oferty.


Wartość projektu to kwota 40 000,00 zł w całości finansowana przez Fundację Polska Miedź.

alt
 
Top! Do góry