• chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • czerna2.jpg
Start
środa, 25 kwietnia 2018
ANDRZEJ ŻAK GOŚCIEM GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W NIELUBI Drukuj
wtorek, 13 czerwca 2017
altGminna Biblioteka Publiczna w Nielubi po raz kolejny przyłączyła się do akcji „Z książką na walizkach”.

W tegorocznej edycji w dniu 9 czerwca z naszymi czytelnikami spotkał się pan Andrzej Żak  - autor książek, sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży. Jego utwory pojawiają się także w zbiorach lektur ("Polskie baśnie i legendy"). Zajmuje się również naturalnymi metodami leczenia.

Uczniowie  ze Szkoły Podstawowej im. KEN w Nielubi  mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z twórczością pisarza. Podczas spotkania autor przeczytał fragmenty swoich książek, opowiadał o swojej pracy oraz zainteresowaniach. Dzieci miały możliwość zadawania pytań. Na koniec uczestnicy spotkania ustawili się w długiej kolejce po autografy.

Podczas tego spotkania odbyła się również wystawa wszystkich prac biorących udział w towarzyszącym Projektowi konkursie plastyczno - literackim „A to historia!”. Pan Andrzej Żak wybrał dwie prace: Alicji Dworzańskiej oraz Aleksandry Budzinowskiej, które zostały  zakwalifikowane do dalszego etapu konkursu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas finału XIV Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „A to historia! Dolnośląskie spotkania z książką na walizkach”.

Do konkursu przygotowywała młodzież p. Maria Chachuła, za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy autorowi oraz uczestnikom za udział w spotkaniu.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządów Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wołów i Powiatu Wołowskiego.

Galeria zdjęć
 
alt alt alt alt
 
Top! Do góry