• odra.jpg
  • rzepak.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
Start
piątek, 22 czerwca 2018
WYCIECZKA DO REGIONALNEJ INSTALACJI I PRZETWARZANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH Drukuj
poniedziałek, 24 kwietnia 2017
altW dniu 19 kwietnia 2017r. uczniowie klasy 2a i 2b ze Szkoły Podstawowej w Nielubi pojechali do Głogowa w celu zwiedzenia obiektów Regionalnej Instalacji i Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK).

To właśnie tu dostarczane  są śmieci, które po segregacji zostają przygotowane do recyklingu. O całym procesie przetwarzania odpadów  uczniowie dowiedzieli się na początku wizyty podczas ciekawych zajęć edukacyjnych. Wzbogacili swoją wiedzę o segregowaniu i przetwarzaniu odpadów, a następnie praktycznie ją wykorzystali do ćwiczenia polegającego na  posegregowaniu odpadów do specjalnych koszy na szkło, plastik, papier, odpady BIO i inne. W dalszej części zajęć  dzieci wykonały zabawkę - ośmiornicę z plastikowych butelek, co sprawiło im ogromną radość. Potem wspólnie z  pracownikiem zakładu GPK Sita Suez Głogów udaliśmy się na zwiedzanie zakładu i zobaczenie z bliska sposobu odbioru  śmieci i procesu ich segregacji.

Dopełnieniem wiedzy edukacyjnej było przejście po przygotowanej dla uczniów  ścieżce edukacyjnej. Ścieżka posiadała pięć „stacji”. Każda ze stacji wykonana została z odpadów. Poszczególne stacje to: szkło, tworzywa sztuczne, papier i drewno, metal  i elektrośmieci. Ta forma wykorzystania odpadów w  środowisku naturalnym bardzo się wszystkim podobała. Duże wrażenie zrobił np.labirynt z drewnianych palet, ścieżka  z kapsli, plastikowych nakrętek czy z elektrośmieci.

Ta wycieczka była ciekawą lekcją ekologiczną zachęcającą wszystkich do segregacji śmieci we własnych domach. Wpłynęła na rozwój świadomości uczniów dotyczącej konieczności  segregowania i przetwarzania odpadów w celu zapobiegania zaśmiecaniu i zanieczyszczeniu aśrodowiska.

Galeria zdjęć
 
Top! Do góry