• czerna1.jpg
  • chaber.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
  • odra.jpg
Start
piątek, 22 czerwca 2018
CZAS NA BASEN – CZAS NA ZDROWIE DZIECI W GMINIE ŻUKOWICE Drukuj
wtorek, 18 kwietnia 2017
altW kwietniu po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim wraz z opiekunami spędzili zajęcia wychowania fizycznego na basenie w  ramach projektu „Czas na basen – czas na zdrowie dzieci w Gminie Żukowice” finansowanego przez Fundację KGHM Polska Miedź. Projekt jest realizowany w okresie od września 2016 r. do czerwca 2017 r. W czasie trwania programu uczniowie raz w miesiącu odwiedzają pływalnie Chrobry Głogów w celu doszkalania swoich umiejętności pływackich. Całkowity koszt realizacji projektu obejmujący koszty udostępnienia infrastruktury pływalni oraz zorganizowania transportu dla uczniów wyniesie około 40 000 zł i w całości zostanie sfinansowany ze środków Fundacji Polska Miedź w ramach realizowanego przez KGHM Polska Miedź SA Programu Promocji Zdrowia.

Zorganizowane zajęcia na basenie już od lat odgrywają istotną rolę w profilaktyce prozdrowotnej najmłodszych mieszkańców Gminy Żukowice.  W ramach projektu przewidziano naukę pływania oraz rekreację. Realizacja zajęć na basenie jest dla wielu uczniów jedyną możliwością zdobycia i opanowania umiejętności pływackich. Zajęcia na pływalni są wspaniałą zabawą oraz doskonałą formą uatrakcyjnienia zajęć wychowania fizycznego oferowanych przez szkoły. Uczniowie chętnie i licznie korzystają z możliwości spędzenia czasu poza murami szkoły.

Zajęcia organizowane w ramach projektu mają za zadanie przyczynić się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa w czasie pobytu dzieci nad zbiornikami wodnymi oraz nauczyć odpowiedzialnego korzystania z nich, np. podczas wakacji.  Woda ma bardzo dobry wpływ na  poprawę kondycji fizycznej u dzieci oraz zwiększenie odporności. Ponadto samo pływanie wpływa pozytywnie na ogólny rozwój fizyczny i sprawność dziecka, jak również kształtuje podstawowe cechy motoryczne: siłę, wytrzymałość, szybkość i koordynację ruchową. Ćwiczenia w wodzie i pływanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania wadom postawy u dzieci i młodzieży.

Uczniowie odwiedzili głogowską pływalnię kilkakrotnie i po każdym z wyjazdów z niecierpliwością oczekują kolejnych zajęć. Prowadzony program profilaktyczny zmierza do poprawy stanu zdrowia dzieci wiejskich narażonych na wpływ przemysłowych skażeń zanieczyszczonego środowiska, w szczególności metalami ciężkimi.

Pływalnia Chrobry Wellness & SPA z siedzibą w Głogowie została wybrana do realizacji zadań w ramach w/w projektu w wyniku złożenia najkorzystniejszej oferty.

Galeria zdjęć
 
Top! Do góry