Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

Trwają zaawansowane prace remontowe budynku w którym znajduje się kolejno apteka, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Ośrodek Zdrowia w Nielubi.  Z końcem czerwca zakończono prace wewnątrz budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Oprócz nowo wylanych posadzek, wykonano tam również m.in. instalacje elektryczne i telekomunikacyjne, wstawiono nowe okna, a na zewnątrz wykonano prace polegające na dociepleniu przyziemia budynku.

Obecnie w tych pomieszczeniach znajduje się Ośrodek Zdrowia, który swoich pacjentów będzie tu przyjmował do czasu zakończenia remontu.

Pomieszczenia apteki również są już po remoncie.

Obecnie przeprowadzane są prace w budynku Ośrodka Zdrowia, tutaj udało się już zakończyć m.in. prace związane z wylaniem posadzek, pojawiła się też m.in. nowa stolarka okienna i drzwiowa, wykonano instalacje elektryczne i telekomunikacyjne.

Już niebawem w budynku pojawi się winda dla osób starszych i niepełnosprawnych, a stary piec węglowy został zastąpiony ekologicznymi  źródłami energii w postaci pompy ciepła. Pojawi się też nowoczesna instalacja paneli fotowoltaicznych.

Równocześnie przeprowadzane są prace zewnętrzne i obecnie wykonywana jest m.in. elewacja na budynku GOPS i Ośr. Zdrowia.

Całkowita planowana wartość zadania to kwota ponad 2,5 miliona złotych, a jego realizacja jest możliwa m.in. dzięki funduszom pochodzącym z budżetu gminy oraz pozyskanym przez Gminę Żukowice środkom finansowym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1,6 mln zł i przyznanej dotacji i pożyczki z  WFOŚiGW we Wrocławiu.

Zakończenie remontu całego budynku planowane jest w październiku.

TRWAJĄ ZAAWANSOWANE PRACE REMONTOWE BUDYNKU GOPS I OŚRODKA ZDROWIA W NIELUBI - zdjęcie 1 TRWAJĄ ZAAWANSOWANE PRACE REMONTOWE BUDYNKU GOPS I OŚRODKA ZDROWIA W NIELUBI - zdjęcie 2 TRWAJĄ ZAAWANSOWANE PRACE REMONTOWE BUDYNKU GOPS I OŚRODKA ZDROWIA W NIELUBI - zdjęcie 3 TRWAJĄ ZAAWANSOWANE PRACE REMONTOWE BUDYNKU GOPS I OŚRODKA ZDROWIA W NIELUBI - zdjęcie 4 TRWAJĄ ZAAWANSOWANE PRACE REMONTOWE BUDYNKU GOPS I OŚRODKA ZDROWIA W NIELUBI - zdjęcie 5 TRWAJĄ ZAAWANSOWANE PRACE REMONTOWE BUDYNKU GOPS I OŚRODKA ZDROWIA W NIELUBI - zdjęcie 6 TRWAJĄ ZAAWANSOWANE PRACE REMONTOWE BUDYNKU GOPS I OŚRODKA ZDROWIA W NIELUBI - zdjęcie 7 TRWAJĄ ZAAWANSOWANE PRACE REMONTOWE BUDYNKU GOPS I OŚRODKA ZDROWIA W NIELUBI - zdjęcie 8 TRWAJĄ ZAAWANSOWANE PRACE REMONTOWE BUDYNKU GOPS I OŚRODKA ZDROWIA W NIELUBI - zdjęcie 9
 
 
facebook